BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ką turėtų žinoti laivavedžiai Klaipėdoje

Kiek mūsų šalis turi laivavedžių, galima tik paspėlioti, bet, kad jų yra labai daug, nepaneigs niekas.

Greičiausiai, kad statistikos departamentas tokios statistikos net nerenka, nes tokia informacija niekam nereikalinga, o ir ES už tai neskirs daugiau lėšų mūsų valstybei…

Grįžtant prie laivavedžių temos, Klaipėdos miestas nėra vienintelis, kuriame ruošiami laivavedžiai, bet greičiausiai, kad uostamiestyje jų paruošiama daugiausiai. Vilnius, Kaunas ar net Šiauliai gali pasiūlyti kursus laivavedžiams, bet tam tikrų žinių, praktiškai, pasiimti nepavyks.

Pavyzdžiui, jei praktines žinias tvirtinsite Nemune ar Kauno Mariose Jūs nematysite laivų “gigantų” ir faktas, kad nesužinosite kokio dydžio bangas jie kelia. Nesužinosite, kad vilkikų, kurių didžioji dalis yra po vandeniu, trečioji banga kaip 6 jūroje - vos ne žudikė ir jos būtina saugotis. Nepamatysite tikslaus farvaterio kelio, kuriuo turi teisę plaukioti tik dideli ir didelės grimzdos laivai.

Taigi, kursus galite lankyti ir savo miestuose, bet jei žvelgiate plačiau, lankyti juos Klaipėdos mieste yra būtina, jei vasarą planuojate apsilankyti su savo laiveliu jūros šventėje, pamatyti regatą iš daug arčiau, nei krantinės laivų terminale ir suprantama, kaip neaplankius kiaulės “nugaros”, kurio kairėje, jei plauksime iš jūros pusės ir dešinės jei Marių, pažiūrėti mūsų brangiausią išlaikytinį - suskystintų dujų terminalą… :)

Žinoma, kad kursuose gaunama labai daug teorinių žinių ir viena iš jų yra šviesų reikšmė plaukiant tamsoje. Žinoma, kad upeliu ar upe mažai kas plaukioja naktimis, bet Klaipėdos uoste, veiksmas vyksta ištisą parą, todėl žinoti ką reiškia tolumoje šviesos, kaip atrodo vedlinė tamsoje ir kaip šviesų pagalba išvengti susidūrimo riboto matomumo sąlygomis.

Bet, viso šito nepatirsite, kol Klaipėdos uosto direkcijoje uosto priežiūros tarnyboje negausite leidimo plaukioti Klaipėdos uosto ekvatorijoje. Leidimų išdavimas nėra sudėtingas, tačiau juo pasirūpinti būtina, jei planuojate praplaukti pro delfinariumą, nekertant vartų į jūrą ir grįžtant į Marias.

Taigi, lankydami laivavedžių kursus Klaipėdoje Jūs įgausite visas reikiamas žinias ir suprantama, turėsite ženkliai didesnį praktinį bagažą, nei tie laivavedžiai, kurie plaukiojo tik “prūdelyje”… :)

Taip pat skaitykite:

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Ką turėtų žinoti laivavedžiai Klaipėdoje”

  1.   Kaunietis rašo:

    Gal organizuojate kursus ir Kaune, kur būtų galima rasti?

Rašyk komentarą