BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Laivavedys’ kategorija

Laivavedžio pažymėjimas

2016-09-07

Laivavedžių kursai laivavedžio pažymėjimui gauti: apie registraciją

Domina laivavedžių kursai? Jau išsirinkote, kurie laivavedžių kursai Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste bus tie, kuriuos jūs lankysite? Puiku, tokiu atveju belieka tik pereiti prie pirmo etapo - tam, kad galėtumėte lankyti šiuos mokymus, jums teks užsiregistruoti. Šį kartą ir pakalbėsime plačiau apie registracijos procesą.
Kone kiekvienas laivavedybos mokymo centras gali pasiūlyti net 3 registracijos būdus. Savaime suprantama, toks pasirinkimas tik į naudą tam, kuris nori užsiregistruoti - yra galimybė rinktis patį patogiausią variantą.
Kaip jau ir minėjome, kone kiekvienas šiuos kursus organizuojantis mokymo centras gali pasiūlyti tris registracijos būdus. Vienas iš jų yra registracija telefonu. Kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei trūkumai? Jei kalbėsime apie privalumus, tokiu atveju būtina paminėti, jog šis būdas pareikalaus labai nedaug jūsų brangaus laiko - vos kelių minučių. Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas - registracija telefonu idealiai tinka tuo atveju, jei šiuo metu negalite naudotis kompiuteriu ar internetu
Dar viena galimybė užsiregistruoti - tai registracija internetu. Džiugina tai, jog šis būdas turi labai daug privalumų ir nei vieno trūkumo: laiko sugaišite ypač mažai, tai - nieko nekainuos, be to labai patogu - užsiregistruoti mokymams galite, kad ir gerdami rytinę kavą ar ruošdami pietus.
Na, o dabar - pats metas pakalbėti ir apie trečią registracijos būdą. Tai - apsilankymas mokymo centre. Belieka tik pridurti, jog šiam pasirinkimui netrūksta teigiamų savybių: idealiai tinka tuo atveju, jei negalite šiuo metu pasinaudoti telefonu, kompiuteriu ar internetu. Dar vienas šio pasirinkimo privalumas yra tas, jog turėsite puikią progą gyvai pabendrauti ir mokymo centro darbuotojais ir jiems užduoti rūpimus klausimus. Vis dėlto, yra ir vienas didelis tokio pasirinkimo trūkumas: teks sugaišti ne tiek jau ir mažai laiko.
Kaip matyti, laivavedybos kursams galite užsiregistruoti įvairiais būdais. Ir nors bet kuriuo iš jų pasieksite tą patį tikslą, dėmesį verta atkreipti į tai, jog tokia pasirinkimų įvairovė naudinga yra jums - galite rinktis tai, kas patogiausia.
Na, o baigiant pastebėjimus šia tema, belieka tik pridurti ir dar keletą detalių. Būtina žinoti, kad ir kurį būdą pasirinksite, registracijos metu turėsite pateikti ir tam tikrus duomenis (dažniausiai tai - vardas, pavardė, kontaktinė informacija). Dar viena svarbi detalė - dažnu atveju iškart po registracijos gali tekti sumokėti dalį pinigų.

Taigi, Lietuvos respublikos saugios laivybos administracijoje, sėkmingai išlaikę egzaminus, Jums bus įteiktas laivavedžio pažymėjimas.

Taip pat skaitykite:

Rodyk draugams

Laivavedžių kursai ir galimybės

2016-09-04

Laivavedžio pažymėjimas

Jau seniai įpratome prie to, jog turime galimybę ne tik baigti vidurinė mokyklą bei studijuoti specialybę, pagal kurią, vėliau dažniausiai dirbame, bet ir galime įgyti naujų žinių ir įgūdžių arba patobulinti jau turimus. Tokiu atveju į pagalbą skuba dešimtys įvairių kursų ir mokymų, tad mums belieka tik pasirinkti tai, kas iš tiesų yra įdomu, naudinga bei reikalinga. Vienas iš galimų pasirinkimų yra laivavedžių kursai. Viskas, ką būtina žinoti apie šiuos kursus - šiame tekste.


Kiekvienam verta žinoti, jog laivavedžių kursai yra nacionaliniai ir tarptautiniai. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog baigusieji tiek vienus, tiek kitus kursus įgauna tą pačią teisę (valdyti vandens transporto priemones), tačiau skiriasi teritorijos, kuriuose galima plaukioti: baigusieji nacionalinius kursus turi teisę plaukioti tik Lietuvos Respublikos vandenų plaukiojimo rajonuose, tuo tarpu sėkmingai baigusieji tarptautinius mokymus turi teisę plaukioti visuose vandenų plaukiojimo rajonuose. Belieka tik pridurti, jog ši informacija yra ypač vertinga tuo atveju, jei nežinote, kokius kursus pasirinkti: jei norite plaukioti tik Lietuvos Respublikos vandenų plaukiojimo rajonuose, tokiu atveju būtina pabrėžti, kad verta rinktis nacionalinius kursus, tuo tarpu, jei svajojate plaukioti po visus vandenų plaukiojimo rajonus, tuomet būtina baigti tarptautinius mokymus. Dar viena svarbi detalė - tarptautiniai kursai dažniausiai yra dvigubai ilgesni nei nacionaliniai. Ir į vienus, ir į kitus kursus yra priima asmenys nuo 18 metų.
Šiandien esame įpratę prie to, jog nemaža dalis mokymų bei kursų vyksta nuotoliniu būdu. Belieka tik pridurti, jog toks pasirinkimas iš tiesų yra puikus, turi daug privalumų, todėl nieko keista, kad nuotoliniai kursai sulaukia ypač didelio pasisekimo. Vis dėlto, negalima pasakyti apie laivavedžių kursus: šie mokymai nėra organizuojami nuotoliniu būdu.
Norite pradėti lankyti šiuos kursus? Toks jūsų noras dar tikrai nereiškia, jog turite skubėti iš namų - atminkite, jog ir išsirinkti mokymų centrą, užsiregistruoti galite tiesiog internetu. Belieka tik pridurti, kad norint pasirinkti geriausią variantą, būtina įvardinti ir tam tikrus kriterijus. Taip pat svarbu pasakyti, jog kone kiekvienas mokymo centras siūlo bent kelis registracijos, todėl tikrai turėsite iš ko pasirinkti.
Na, o baigiant šią temą belieka tik pridurti, jog šiuo metu tokie mokymai yra organizuojami įvairiuose miestuose: šiuo metu laivavedžių kursai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose yra jūsų laukiantis pasirinkimas.

Taip pat skaitykite:

Rodyk draugams

Ką turėtų žinoti laivavedžiai Klaipėdoje

2016-05-01

Kiek mūsų šalis turi laivavedžių, galima tik paspėlioti, bet, kad jų yra labai daug, nepaneigs niekas.

Greičiausiai, kad statistikos departamentas tokios statistikos net nerenka, nes tokia informacija niekam nereikalinga, o ir ES už tai neskirs daugiau lėšų mūsų valstybei…

Grįžtant prie laivavedžių temos, Klaipėdos miestas nėra vienintelis, kuriame ruošiami laivavedžiai, bet greičiausiai, kad uostamiestyje jų paruošiama daugiausiai. Vilnius, Kaunas ar net Šiauliai gali pasiūlyti kursus laivavedžiams, bet tam tikrų žinių, praktiškai, pasiimti nepavyks.

Pavyzdžiui, jei praktines žinias tvirtinsite Nemune ar Kauno Mariose Jūs nematysite laivų “gigantų” ir faktas, kad nesužinosite kokio dydžio bangas jie kelia. Nesužinosite, kad vilkikų, kurių didžioji dalis yra po vandeniu, trečioji banga kaip 6 jūroje - vos ne žudikė ir jos būtina saugotis. Nepamatysite tikslaus farvaterio kelio, kuriuo turi teisę plaukioti tik dideli ir didelės grimzdos laivai.

Taigi, kursus galite lankyti ir savo miestuose, bet jei žvelgiate plačiau, lankyti juos Klaipėdos mieste yra būtina, jei vasarą planuojate apsilankyti su savo laiveliu jūros šventėje, pamatyti regatą iš daug arčiau, nei krantinės laivų terminale ir suprantama, kaip neaplankius kiaulės “nugaros”, kurio kairėje, jei plauksime iš jūros pusės ir dešinės jei Marių, pažiūrėti mūsų brangiausią išlaikytinį - suskystintų dujų terminalą… :)

Žinoma, kad kursuose gaunama labai daug teorinių žinių ir viena iš jų yra šviesų reikšmė plaukiant tamsoje. Žinoma, kad upeliu ar upe mažai kas plaukioja naktimis, bet Klaipėdos uoste, veiksmas vyksta ištisą parą, todėl žinoti ką reiškia tolumoje šviesos, kaip atrodo vedlinė tamsoje ir kaip šviesų pagalba išvengti susidūrimo riboto matomumo sąlygomis.

Bet, viso šito nepatirsite, kol Klaipėdos uosto direkcijoje uosto priežiūros tarnyboje negausite leidimo plaukioti Klaipėdos uosto ekvatorijoje. Leidimų išdavimas nėra sudėtingas, tačiau juo pasirūpinti būtina, jei planuojate praplaukti pro delfinariumą, nekertant vartų į jūrą ir grįžtant į Marias.

Taigi, lankydami laivavedžių kursus Klaipėdoje Jūs įgausite visas reikiamas žinias ir suprantama, turėsite ženkliai didesnį praktinį bagažą, nei tie laivavedžiai, kurie plaukiojo tik “prūdelyje”… :)

Taip pat skaitykite:

Rodyk draugams

Kaip laivavedžiai kursus organizavo

2016-04-27

Buvo pakankamai šilta diena, nemeluojant, rytas…

Kaip visada rytą pradėjau savo darbo dienos planų atnaujinimu…

Keliuosi 06:00, jei ką, tad visi vakaro darbai, kurie einasi sunkiau palieku sprendimui ryte.

Atrodo, kad pavyko susidėlioti visą dienotvarkę… kėdėje prie stalo sėdėjau ramus…

Kaip žinia, laikas tiksi nepriklausomai tu dirbi, prausiesi ar dar tik ritiniesi iš “lizdo”, ar rengiesi…

Artėjo starto pradžia, kalbu apie aštuntą valandą ryto. Kas gali ir pakelia tokį darbą, kuris prasideda nuo 08 valandos ryto? Nesu vyturys ir ženkliai geriau jaučiuosi kai pabundu savo noru, ne žadintuvo…

Ekspertai galėtų patvirtinti mano hipotezę dėl bendro darbo našumo kėlimo, kas lengvai galėtų supaprastinti pelno siekimą ar tiesiog, saugų ir smagų darbą…

O dabar, veži vaiką į darželį ir “stresuoji”, norisi ką nors aprėkti, ką nors pasiųsti pašienauti ar net nusiųsti į Marsą, kad patikrintų ar NASA zondai su mokslininkais parinko tinkamą vietą žmonių rezervato statybai…

… grįžtant ant žemės, jau 8 valandą ryto sulaukiau skambučio iš mokymo centro “laivavedys” vadovo. Gerai, kad mano darbai prasideda anksti, tad buvau pilnai pabudęs. O skambutis nebuvo niūraus kliento ar darbuotojo skambutis, jis mane informavo, kad tą dieną, 12 valandą, mūsų būsimų laivavedžių grupė dėl palankių oro sąlygų drąsiai gali susirinkti visas praktines žinias. Aš kaip laisvai dirbantis vadovas sutikau iškart, nesispyriojau, nes žinau, kad žinių niekada nebus per daug.

Taigi, susiruošti išplaukimui į Baltijos jūrą per 4 valandas pasirodė per mažai, tad perskambinęs perspėjau vadovus, kad jau išvažiuoju ir, šiek tiek, po 12 būsiu vietoje, kad palauktų. Atsakymas buvo teigiamas…

Dėl KET pažeidimų fiksavimo, greičio iš Vilniaus į Klaipėdą neminėsiu tik pasigirsiu, buvau ankščiau, nei išgirdau gegutės 12 dūžių laikrodyje. Ačiū man, kad eismas autostradoje buvo ramus ir tuščias.

Tikslą pasiekiau per 3,5 val. 12:15 jau mūvėjau neperpučiamą ir neperšlampamą kostiumą bei botus, nes išvyka buvo kovo pradžioje… Kas plaukioja žinos, kad termo timpkės nepadeda, jei rengiesi kaip į Akropolį… :)

Taigi, mano kaip laivavedžio praktinė dalis praėjo labai smagiai, nesvarbu, kad kelias buvo tolimas, laukimas, emocijos…

Svarbu, kad atvykęs gavau pilną instruktažą dėl saugumo valdant laivą, buvau informuotas (greičiau informacija buvo tik atnaujinta) apie išplaukimo bei grįžimo taisykles ir kitus svarbius dalykus, kurie galėjo užsimiršti kelionės iš Vilniaus į Klaipėdą metu… :)

Taip pat skaitykite:

Rodyk draugams

ときにスパム保護がします

2016-04-23

悪いスパムは何トラフィックモニタに非常に目に見えるパック

彼らは利点で唯一の悪負担するので、より良い、高さリトアニア語の文章や考えを調達します

Bendras pasiūlymas:

gal vertėtų labiau aukštinti lietuviškai rašytas mintis, jų išties yra labai smagių. Kaip pasisakė vieną dalyvė “Tarantino stiliaus” vertų, bet nekelti užsukusių spam botų…

Kada baigsis spamo globa? :)

Rodyk draugams

Mano istorija apie laivavedžų kursus

2016-04-13

Žinoma, kad mes visi turime svajonių savo gyvenime, vieni nori laimėti loterijoje, kitiems pakanka ant žemės rasti tik plastikinį butelį, kurio depozitas Lietuvoje yra 0,10 euro centų…

Mano svajonė kitokia, gal kai kas pagalvos, kad aš keistas, bet ir tegul, nes kaip tvirtinu dažnai, visi mes turime svajonę ir kitus pakritikuoti gali būti išsipildžiusi kieno nors svajonė, smagu ir už juos :)

O svajoju aš apie tai, kad mano gyvenimas nebūtų skirtas darbui, kuris atitolina mane nuo šeimos ir dukrytės, kurią myliu labiausiai visų pasaulyje. Tokie mano jausmai šeimai verčia nuolatos galvoti apie neteisybę, kurią patiriame įspausti į didelį šalies “avilį”. Kaip sakė vienas žurnalistas smagaus pranešimo metu apie tai, kad bitės gi nesusimasto, kodėl jos privalo rinkti medų ir nešti jį į avilį, nes jos gimsta darbui.
Toks pranešimas mane dar labiau paskatino susikaupti ir svajonę tapti laisvu nuo darbo, įgyvendinti dar greičiau. Tik nepagalvokite, kad tapti laisvu reiškia mesti darbą ir eiti į darbo biržą pašalpos, ne. Atradau sau vertybę, kad ji yra mano šeima, todėl svajoju, kad kada nors, darbas pradės dirbti man, ne aš jam, todėl nusprendžiau tai įgyvendinti tam tikrais etapais.

Pirmame etape suplanavau, kad man būtina išsilaikyti katerio teises, kurias siūlo įgauti laivavedžio kursai Vilniuje. Taigi, kaip planavau, taip ir padariau, 2015 metais užsirašiau į kursus, susimokėjau mokestį už mokymus ir pradėjau mokytis. Suprantama, kad pradžia atrodė labai sunki, labai daug ženklų, labai daug šviesų ir kas svarbiausia - labai daug informacijos.
Bet mano užsispyrimas ir tikslo siekimas padėjo man, po visų kursų, saugios laivybos administracijai pateikiau prašymą, kad ji leistų man laikyti laivavedžio teisėms įgyti egzaminą, kurį sėkmingai išlaikiau ir dabar galiu tik pasigirti, jog pirmasis etapas jau yra įgyvendintas ir neriboto galingumo laivo valdymo teisės guli mano stalčiuje.
Antras etapas, kuriuo norėsiu pasidalinti kitame savo gyvenimo istorijos aprašyme yra pirmo laivo pirkimas, kuris turėtų padėti man įgyvendinti visas laivavedžio kursuose gautas žinias praktiškai.
Taigi, laukite tęsinio ir sužinosite, kaip gi man sekasi pildyti savo svajonę.

Rodyk draugams

Vilniuje organizuojami laivavedžių kursai

2016-02-26

Gera žinia būsimiems laivavedžiams, kurie randasi toliau nuo plačiųjų vandenų, tai yra Vilniuje.

Nuo šiol ir vilniečiai galės praplėsti savo žinių bagažą, jei nori ar planuoja pramogauti ir įgyti patirties plaukiojant motorinėmis vandens transporto priemonėmis.

Pradžioje, greičiausiai, visiems kils klausimas, kur ir kaip galima gauti informacijos apie rengiamus kursus, kaip sužinoti jų trukmę bei kainą. Suprantama, kad viskas yra labai paprasta. Jums tiesiog tereikia parašyti užklausimą el. paštu: info@laivavedys.lt, arba pasiskambinti telefonu informacijai: +37064762005. Yra ir dar paprastesnis būdas smulkiau susižinoti apie kursus būsimiems laivavedžiams, tai yra pasiskaityti ir atrasti sau naudingos informacijos ir padaryti tai galima internetiniame puslapyje ČIA.

Antra, koks klausimas galėtų iškilti išgirdus apie siūlomus laivavedžių kursus galėtų būti, kokių žinių gausime kursuose, kam jie reikalingi ir kokias galimybes atvers gauta teisė valdyti motorinę vandens transporto priemonę.

1. Kursuose Vilniuje įgausite visas reikalingas žinias pramoginių vandens laivų valdymui ir plaukiojimui vidaus vandenyse bei jūriniuose vandenyse, jei tai leidžia Jūsų laivų techninė kategorija;

2. Mokėsite orientuotis ir skaityti vidaus vandenų ženklus, kas nesukels sunkumų pramogaujant ir kitų šalių vidaus vandenyse;

3. Sugebėsite atskirti garsinius signalus ir įgausite žinių ką kiekvienas jų reiškia, jei duodamas vienas ilgas ir du trumpi, arba trys trumpi signalai ir taip toliau;

4. Šios žinios leis plaukioti ir tarptautiniuose vandenyse;

5. Mokėsite skaityti šviesos spalvų ženklus, jei teks plaukti tamsoje ir norėsite išvengti susidūrimo ar kitokių incidentų vandenyje;

6. Gebėsite skirti vandenyje plūduriuojančius ženklus, pavyzdžiui:

, suprasite jų reikšmę ir kurioje vietoje plaukioti draudžiama, kurioje leidžiama, o kurioje privaloma būti itin budriems bei atsargiems;

7. Baigę kursų programą ir išsilaikę egzaminą, kuris vyksta Lietuvos saugios laivybos administracijoje gausite laivavedžio teises, kurios leis netrukdomai valdyti vandens motorinę ir pramoginę transporto priemonę iki 24 metrų ilgio.

Trečia, kas nutiks jei plaukiosite neturėdami tam teisės? Viskas paprasta, kaip ir valdant automobilį be teisių, Jūs būsite baudžiami pinigine nuobauda, kuri gali siekti nuo keliolikos iki kelių tūkstančių eurų. Tad neverta likimo tampyti už ūsų, rašykite, skambinkite ir skubėkite įgauti žinias, kurios padės praplėsti ne tik žinių, bet ir pramogų akiratį.

Kitokios informacijos galima rasti >>>>ČIA.

Taip pat atraskite:

Rodyk draugams