BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Grožis’ kategorija

Sudegintų kalorijų skaičiuoklė kiekvienam

2016-10-03

Greičiausiai, kad ne vienas yra susimastęs ir bandęs spėlioti, suskaičiuoti, kiek jis sudegina kalorijų užsiimant mėgstama veikla, o taip pat, bandoma išmatuoti naudingos veiklos trukmę, kad svoris pradėtų mažėti, kūno linijos ryškėti.

Tam, kad galėtumėte tinkamai skaičiuoti ir planuoti savo sveiką mitybą būtina susipažinti su pačia sąvoka ir žinoti kas yra tos kalorijos, kurių visi taip bijo, vengia ar net nekenčia?!

Kas yra kalorijos?

Kaip kilometrai yra atstumo, kilogramai masės, taip kalorijos yra energijos ir darbo nesisteminis matavimo vienetas. Taigi, jei prisiminus matematikos pamokas, žinant darbo ar užsiėmimo veiklos trukmę, sunaudotos energijos kiekį, nesudėtingai galima paskaičiuoti sudegintų kalorijų kiekį ar vidurkį.

Kaip „deginamos” kalorijos?

Jei į šį klausimą atsakyti tiesmukai būtų galima pasinaudoti vienu žodžiu - Gyvai. Žinant tai, kad Jūsų kūnas yra sudėtingas mechanizmas, kuris nuolat degina kalorijas, iš to, ne sudėtingai galima suvokti, kad turint daugiau veiklos, organizmas gaus didesnį krūvį, todėl jam prireiks išlaikyti energingumą, ko rezultatas - sudegintas dar didesnis kalorijų kiekis.

Dažniausiai klysta tie, kurie mano, jog maisto kiekio mažinimas yra naudingas Jūsų organizmui ir sudegintas didesnis kalorijų kiekis padės lengvai atsikratyti kalorijų, o su jomis ir kilogramų. Iš dalies gal ir taip, bet nepamirškite labai svarbios informacijos, kurią privalo žinoti kiekvienas, kuris pradeda skaičiuoti kalorijas - Jūsų organizmas naudoja kalorijas, kūno energingumui palaikyti yra privaloma maitintis, todėl visiškai ar dalinai atsisakę maisto, alina savo organizmą, ko pasekoje kūnas praras ne tik kilogramus, bet sveiką išvaizdą, o jo savininkas - sveikatą.

Svarbu žinoti, kad gerai savijautai, norimų kūno formų užtikrinimui ir nuosekliam siekimui yra privalu susipažinti ir su sveikos bei subalansuotos mitybos skaičiavimu, planavimu, pasirengimu bei organizmo pratinimu prie kasdienio režimo, pagrindais. Galima tik pasvarstyti ar galima tokį veiksmą pavadinti sveika mityba ir geru planu, jei per dieną suvalgysite vos vieną ar kelis obuolius ir bananą.

Sveikos gyvensenos pradžiai yra rekomenduojama kalorijų skaičiuoklė, kuri kiekvieną supažindina su atskirų produktų energetine verte, sudėtimi ir pateikia naudingas rekomendacijas, kurių pagalba lengvai suskaičiuosite ne tik kalorijas, bet ir pasversite naudingo Jūsų organizmui produktų kiekį.

Kaip sakė vienas garsus dietologas: „Negalima riboti patinkančio maisto, jei įmanoma paskaičiuoti jo energetinę vertę bei naudą mūsų organizmui”.

Taigi, nežalokite savo organizmų ir likite sveiki bei energingi ir atminkite, dėl kilusių klausimų, visada naudinga pasitarti su ekspertais.

Straipsnis paimtas iš 100×100.lt

Rodyk draugams

Kaip susidaryti sveikos mitybos planą

2016-09-07

Man patiko, dalinuosi.

Kaip susidaryti sveikos mitybos planą ir jo laikytis?

Sveikai maitintis tai nereiškia, kad reikia ekstremaliai sumažinant patiekalų porcijas ar išbraukti itin mėgstamus produktus iš savo įprasto valgiaraščio. Priešingai, sveika mityba užtikrina nuolatinį sotumo jausmą, reikiamą energijos kiekį bei puikią nuotaiką. Jei jaučiatės pasimetę tarp daugybės ekspertų, dietologų ar tiesiog sveikesnio gyvenimo būdo šalininkų patarimų - jūs ne vieni. Kiekvieno mūsų organizmas - labai skirtingas, todėl tai, kas tinkama vienam žmogui, jokiais būdais negali būti taikytina kitam, galbūt dėl to kartais tampa sunku pasiekti savo tikslą. Taigi, kaip sužinoti ko iš tiesų reikia jūsų organizmui, norint sukurti sveikos bei subalansuotos mitybos planą?

Pagrindinė sveikos mitybos taisyklė

Pagrindinė ir pati svarbiausia mitybos taisyklė - saikas. Iš esmės galite valgyti daugelį mėgstamų produktų, tačiau atminkite jog nuo stalo turite nueiti pasitenkinę, o ne persivalgę. Kartu su saiku koja kojon žengia balansas, įvairios dietos kurių esmė - tam tikrų maistinių medžiagų atsisakymas, padidinant kitų maistinių medžiagų kiekius, gali padaryti nepataisomos žalos organizmui. Kad ir kokius stulbinančius rezultatus jos žadėtų, atminkite - visiems mums reikia palaikyti baltymų, angliavandenių, riebalų, skaidulų, įvairių vitaminų bei mineralų pusiausvyrą organizme. Visų šių ir kitų maistinių medžiagų kiekius galite apskaičiuoti naudodamiesi specialiai tam sukurtomis skaičiuoklėmis, pavyzdžiui puslapio sveikasmaistas.lt kalorijų skaičiuoklė, kuri pateikia išsamią, ne tik pagrindinių maistinių medžiagų, tačiau ir medžiagų, kurių vartojimą reikėtų apriboti informaciją.

Siekiant sukurti sveikos mitybos planą - svarbu jog maistą ruoštumėte namuose, tokiu būdų ne tik žinosite ką valgote, tačiau galėsite reguliuoti tam tikrų ingredientų kiekius. Taip lengviau išvengsite nesveikų produktų, greito maisto ar įvairių saldumynų suvartojimo, kadangi lengvai pakeisite juos sveikesnėmis alternatyvomis.

Rinkitės kuo įvairesnį ir paprastesnį maistą, tai ką valgote turi būti sveika, natūralu, neapdorota arba apdorota minimaliai, trumpiau tariant - kuo produktas arčiau savo natūralios formos - tuo sveikesnis jis yra. Todėl būtina skaityti etiketes, maisto gamintojai dažnai paslepia didelius cukraus kiekius arba hidrintus riebalus. Atkreipkite dėmesį į tai kaip jaučiatės po valgio, tai ne tik padės pasiekti rezultatų, tačiau taip pat ir ugdyti sveikus įpročius, gerinti sveikatos būklę bei pasitikėjimą savimi! Daugiau patarimų kaip pritaikyti sveikos mitybos principus kasdieniame gyvenime, skaitykite puslapyje sveikasmaistas.lt. O jeigu turite klausimų užduokite juos sveikos gyvensenos ekspertams.

Straipsnis paimtas iš: unicum.lt

Taip pat skaitykite:

Rodyk draugams

Ekologiška ar natūrali kosmetika?

2016-09-07

Aliuminio chloridas, amonio laurilsulfatas, glikolis, natrio sulfatas - tai žodžiai ir medžiagų pavadinimai, kurie nelabai dera su natūralia ar ekologiška kosmetika. Šiais laikais atrodo, kad tarp kosmetikos ir buitinės chemijos skirtumų rasti neįmanoma. Daug savo etiketėse žadančios priemonės jokios naudos nesuteikia. Oda netikėtai tampa sausa, pažeista, ji parausta, nemalonu ją liesti.

Matomai, atėjo metas susidomėti natūralia kosmetika. Žinoma, ji nėra stebuklinga panacėja, kuri padės išspręsti visus rūpesčius. Natūrali kosmetika gali būti puiki prevencinė priemonė prieš galimas odos ligas.

Atėjus į parduotuvė, kuri produktą geriau pasirinkti - ekologinį ar natūralų? Šis klausimas gali kirbėti daugelio pirkėjų galvose. Atrodo, kad jie abu yra identiški, bet tai netiesa. Suprantama, kad žodis natūralus skamba viliojančiai. Deja, po juo slepiasi ir kelios gamintojų išdaigos. Natūrali kosmetika skiriasi nuo ekologiškosios. Esminis skirtumas tarp jų - naudojamos medžiagos. Natūralioje kosmetikoje vienas ar net visi jos komponentai, kaip vaisiai, mikroelementai ar vitaminai, yra neperdirbti ir natūralūs. Šios kosmetikos gamintojams nereikia užtikrinti, kad vaisiai buvo auginami ar apdirbdami, laikantis tam tikrų ekologinės žemdirbystės dėsnių.

Nereikia stebėtis, kad gražiuose, natūralios kosmetikos vardu paženklintuose buteliukuose, galima rasti sintetinių ar cheminių priedų. Mums atrodo, kad natūralios kosmetinės priemonės savo sudėtyje neturėtų vartoti sveikatai kenksmingų medžiagų, deja, tai pačių gamintojų sąžinės reikalas.

Ekologiškai kosmetikai keliami visiškai kitokie reikalavimai. Ji privalo būti sertifikuota. Sertifikavimas - tai gamintojų susitarimas, kuris nurodo, kad kosmetikos gamybos procesuose nebus naudojamos tam tikros medžiagos. Šiai kosmetikos rūšiai keliami griežti reikalavimai, o vartotojo mulkinimas yra netoleruojamas. Naudojami produktai, kurie buvo pagaminti tik iš natūralių žaliavų, jos auginamos ekologiniuose ūkiuose, o perdirbimo proceso metu naudojamas minimalus cheminių reakcijų kiekis.

Ekologiškos kosmetikos gamintojai koncentruojasi ne vien tik į patį produktą, bet ir jo pakuotę, etiketę. Visi procesai turi būti minimaliai teršiantys aplinką. Atidžiau pastudijavus ekologiško kosmetikos produkto aprašą, galima rasti ir žodį - konservantas. Išsigąsti nereikia, nekenksmingi konservantai gali būti vartojami, o jie dažniausiai būna natūralūs, kaip cukraus produktai, skirtingi eteriniai aliejai, medus, alkoholis. Konservantai užtikrina ilgesnį šios kosmetikos galiojimo laiką.

Žmogaus noras įsigyti natūralios ar ekologiškos kosmetikos yra sveikintinas. Griežtai liepti rinktis vieną ar kitą produktą - nepadoru. Svarbu pabandyti skirtingas priemonės ir išsirinkti tą, kuri labiausiai tinka ir patinka.

Kosmetika - už ir prieš

Televizija mėgsta politinius debatus. Deja, jie visada būna labai panašūs ir be galo nuobodūs. Kalbėti apie kosmetines priemones yra geriau ir naudingiau. Matyt, kad televizijos prodiuseriai dar nesuprato, kurios temos be galo įdomios ir aktualios visoms moterims. Nieko tokio, diskutuoti galima ir internetinėje erdvėje.

Prakalbus apie kosmetiką, pokalbis greitai pakrypsta apie jos naudą ir žalą. Kiekviena turime draugę, kuri pasisako griežtai prieš bet kokius kosmetinius gaminius. Jos teigia, kad visa ši pramonė yra nesąmonė, tik tuščias laiko ir pinigų švaistymas.

Jos ant savo palangės augina pomidorus, mala žalias sriubas, veido oda baisi ir išblyškusi, draugo neturi, o vienintelė paguoda - iš beglobių gyvūnų prieglaudos pasiimtas katinas. Suprantama, kad tokios išvaizdos persona retai kada palieka savo saugius namus. Savęs teiraujasi, kodėl taip nesiseka. Niekada ir nesusimąsto, kad nedidelis kiekis kosmetinių priemonių geba pakeisti ir tokią apgailėtiną situaciją.

Gebame pamiršti ir netolimą praeitį, kai moterys per karą sau gaminosi kosmetines priemones iš įvairių įmanomų produktų. Jos visada norėjo išlikti gražios ir patrauklios. Situacija nepasikeitė iki šių dienų, tik pasirinkimas tapo didesnis.

Žinoma, kad grožio kultas prasilenkia su feministėmis idėjomis. Bet po galais, tai darome ne vien tik dėl vyrų, kur moteriška konkurencija ir natūralus poreikis išlikti patraukliai? Jis niekur nedingo ir visada egzistavo.

Tinkama kosmetika leidžia teisingai savimi pasirūpinti. Problemos prasideda, kai naudojame produktus, net negalvodami apie jų žalą. Skirtingi odų tipai, netikėtos alergijos, bendra kūno sveikata ir begalinis pigios bei neaiškios produkcijos kiekis nepadeda žmogaus odai. Pagaliau gamintojai atsibudo ir suprato, kad moterys nori ne tik gražiai atrodyti, bet jaustis sveikos. Natūralūs ar ekologiški kosmetikos produktai, tai nebe mada, o realybė. Jų galima įsigyti visur. Tokiomis priemonėmis apsirūpino ir didieji prekybos centrai, kosmetikos parduotuvės, net ir ūkininkų turgeliai, o apie internetą, net kalbėti nesinori. Ten viskas paprasta ir greita.

Jei abejojame kosmetikos teikiama nauda, tai susimąstykime apie įtakingiausias pasaulio moteris, ne tas, kurios spindi kino teatrų ekranuose. Reikia galvoti apie valdančias ar aukštas pareigas užimančias. Jos kosmetikos nevengia, o įtakos netrūksta. Jei norite būti pilka pelyte, tai ir būkite. Auginkite katinus ir tyliai naktimis verkite. Savimi pasitikinti moteris žino, kad reikia tinkamai pasirūpinti.

Kodėl verta įsigyti ekologiškos kosmetikos

Ekologiški produktai ne naujiena Lietuvos rinkoje. Vartotojai juos geba iki šios dienos ignoruoti. Atrodo, kad standartinis tokių produktų pirkėjas yra jaunas asmuo, kuris visada nešioja aptemptus rūbus, nevalgo mėsos, miega ant žemės ir niekada nesiskiria su savo išmaniuoju telefonu. Na, dar super-mamos mėgsta suktis ekologinėse parduotuvėse.

Stereotipams vietos čia nėra. Ekologiškos produkcijos vartotojai, kaip parodė ne vienas tyrimas, yra išsilavinę žmonės. Dažniausiai jie būna jaunesni, bet formuoja teisingus įpročius. Tikėtina, kad jų iki senatvės neatsisakys.

Geriausias patarimas kiekvienam - bent kartą pabandykite ekologiškos produkcijos. Nesvarbu ar tai bus kremas, ar šampūnas, lūpų balzamas, o gal maisto produktas. Išbandykite, pamąstykite, gal patiks.

Galima vardinti ekologiškos produkcijos pliusus. Nežalojama gamta, tausojama ir žmogaus sveikata. Reikia paminėti ir akivaizdų skirtumą - kaina. Ne visi produktai yra brangūs. Bet yra gaminių, kurie kainuoja kelis kartus brangiau. Paaiškinti kodėl yra tokios kainos nesudėtinga. Ekologinis ūkininkavimas reikalauja daugiau fizinio darbo, derlius ne visada būna gausus, o produktų apdirbimas užtrunka, nes jam nenaudojamos jokios cheminės ar fizinės medžiagos, kurios pagreitintų procesą.

Tai galioja ir maistui, ir kosmetikai. Žinoma, kad ekologiniai produktai verčia pakeisti savo vartojimo įpročius. Gal nereikia vonios kambaryje turėti penkis skirtingus šampūnų buteliukus. Užtenka ir vieno, bet gero, kuris ne tik atgaivina pavargusius plaukus, bet ir nuramina galvos odą. O atsakingas vartojimas padeda ir sutaupyti. Asmuo nepameta galvos per didžiulius iš pardavimus, pasveria savo poreikius bei galimybes.

Ekologiška kosmetika tinka ne tik asmeniniam naudojimui, bet ir dovanojimui. Natūralus produktas, kuris buvo pagamintas žmogaus rankomis, patiks daugeliui. O šiuo žingsniu galima mandagiai pakviesti žmones prisijungti prie atsakingo vartojimo.

Organinis odos priežiūros tirpalas dažniausiai susideda iš žolinių ir mineralinių medžiagų. Jame nėra jokių kenksmingų cheminių ingridientų. Organinis diapazonas atjaunina odą stimuliuodamas ląstelių augimą. Trys pagrindinės dalys iš ko turėtų susidėti odos priežiūros režimas yra valymas, tonizavimas ir drėkinimas pagal jūsų odos tipą. Natūralūs odos priežiūros produktai niekada nedirgins odos, o maitinimo dėka padarys ją švelnia ir elastinga.

Straipsnis paimtas iš jusugroziui.lt

Taip pat skaitykite:

Rodyk draugams