BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nepatikėjo kol nesusimokėjo

Nepatikėjo kol nesusimokėjo

Sunku pasakyti, tokia situacija yra tik lietuvių tarpe, ar pasaulyje yra daugiau šalių, kurių piliečiai pradeda tikėti nauda tik tada, kai ją gauna…

Paimkime, kad ir baldų gamybos sektorių. Vieni peikia atvežtinius lenkiškus, kiti pyksta ir ant savų, kad šie nepakonsultavo ir nepatarė, kuriuos baldus naudingiau įsigyti. Bet kita medalio pusė taip pat yra, ne visi kurie peikia tam turi pagrindą.

Pradėkime nuo to, kad Lietuvos rinkoje baldų kainos yra įvairios, šito net sakyti nereikia. Jos svyruoja įvairiai, nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, todėl kiekvienas renkasi sau tokius, kuriuos išgali įsigyti. Argi ne tiesa? Viena grupelė žmonių gali sau leisti užsisakyti dizainerio paslaugas, kuris sudėlios ir suprojektuos tokius baldus, kurie užpildys visas norimas erdves taip, kad jose liktų daug erdvės ir šeimininkams. Kiti gi renkasi tokius baldus, kurie buvo užsakyti, bet dėl tam tikrų priežasčių nebuvo pristatyti savininkui ir liko pas gamintojus sandėlyje. Tokie baldai kainuoja kur kas pigiau, nei individualių užsakymų, bet nereikia pamiršti, kad prie tokių baldų patiems teks derinti erdvę prie jų, ne baldus.

Pigesni baldai jau būna tam tikrų matmenų ir juos galima tik sumažinti, jei tai leidžia techninės konstrukcijos. Pavyzdžiui, galima sumažinti paprastos spintelės gylį, nupjaunant jos sieneles iš nugarinės dalies. Taip galima išspręsti ir spintų miegamam kambariui pritaikymui. Bet tokių baldų nepadidinsi ir nepamažinsi aukščiu, spintelių ar spintų durys jau turi savo matmenis ir joms atlikta apdaila. Taip pat nesumažinsite ir pločio matmenų. Teks ardyti spintas ar spinteles ir pjauti sudedamąsias jos dalis, kas gali pakenkti pačiam estetiniams ir interjero vaizdui. Tad kam gaišti laiką ir pačiam bandyti sukonstruoti jau suprojektuotus baldus? Yra tam kita išeitis.

Pavyzdžiui, suprojektuoti ir jau pagaminti komplektai virtuvėms. Jei žinote savo virtuvės matmenis reiškia, kad jau bandėte patys sumodeliuoti jos interjerą ir jau spėjote apžvelgti kelis variantus. Naudinga žinoti, kad kai kurie baldų gamintojai juos gamina pagal kelis standartus, todėl pritaikyti savo virtuvėms nėra sudėtinga. Kad ir daugiabučių gyventojams yra gaminami standartiniai virtuvės baldų komplektai pigiau, nes daugelio namų virtuvių matmenys žinomi jau senei. Baldų tokioms virtuvėms ir komplektų gamyba nėra sudėtinga, lyg pagal šabloną, todėl susikompletuoti ar išsirinkti komplektą virtuvei nebus sudėtinga ir žinoma - pigiau.

Suprantama, kad kiekviena šeimininkė ar šeimininkas pats sprendžia, kokius komplektus norėtų turėti savo virtuvėje, todėl dėl naudingo pasirinkimo ginčytis nedrįsime.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą