BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kasdienės duonos duok mums šiandien

Imtis šios temos privertė mokytojų streikas Lietuvoje.

Nenoriu menkinti mūsų pedagogų, visi jie nusipelnė gyventi geriau, tačiau ar darbo santykius aiškintis privalu streikais? Darosi keista, kai  prieš rinkimus suaktyvėja streikai, badavimo akcijos ar pradedamas moksleiviams džiaugsmas - pedagogų streikas.

Kas per reiškinys tas mokytojų profsąjungos streikas ir dar prieš rinkimus?

Įlįsti į “išsilavinusių” politikų galvas ir perskaityti jų mintis neįmanoma, tačiau spėti kas vyksta ir dėl kokios priežasties ir kokie veiksmų tikslai beveik kaip ir aišku. Tikėtina, kad prieš rinkimus, kai kurios politinės jėgos suplanavo sumenkinti valdančiųjų politinę padėtį prieš rinkimus, todėl visais įmanomais būdais bando pakreipti žmonių be nuomonės dėmesį. Įrankiai naudojami įvairūs, vieni į piketą ar 15 asmenų grupelę po Vyriausybės langais “išstumia” iš savo partijos gretų, kiti į pagalbą pasitelkia senjorus, kurių organizaciją remia ir išlaiko iš mokesčių mokėtojų kišenės, o treti pasitelkia ilgai kurtą ginklą - profsąjungas.

Bet spėjama, kad profsąjungos yra nepriklausomos, tik tas įrankis veikia priklausomai nuo finansavimo. Kodėl - nesunku paaiškinti. Protestai prieš rinkimus, kodėl, po rinkimų nėra ko pasakyti, atėjo nauji, nepažįstami? Nesąmonė! Deja, iš eilės kartų” kas ketveri metai” galima daryti išvadą, kad profsąjungos nepriklauso nei dešinei, nei kairei ar viduriui, bet jos visada atsigręžia ir stoja į tų pusę, kurie įneša į biudžetą sutartą sumą. Tad neabejojama, kad dabar, kai streikuojama prieš dešiniuosius, jog po rinkimų, jei juos laimės kairieji, tos pačios garsiai rėkiančios profsąjungos, prieš rinkimus eis protestuoti ir prieš kairiuosius, neva palaikydamos dešinę.

Jei būčiau politologas, tokius veiksmus įvardinčiau politiniais žaidimais, kurie organizuojami ne paprastų piliečių budrumo kėlimui, bet be nuomonės žmonių palaikymo susirinkimui artėjant rinkimams. Po rinkimų profsąjungos savo “pagrindinį darbą” baigs ir nutils 3,5 metų, kol vėl kokia nors jėga neatneš ir nepapildys biudžeto nauja pinigų injekcija, minties protestams tai reikia.

Būkite objektyvūs ir nepalaikykite protestų, kurie remiami ir palaikomi pinigais.

“Maidanais” problemų neišspręsite. Kai į rinkimus numojama ranka, su atėjusiais kariauti nėra prasmės, nes jie visi yra vienos “mėsos” gaminti, skiriasi tik pakuotės bei pavadinimai ir spalvos.

Negerkite, nerūkykite ir pavyks daugiau suprast, nei gavus už rinkimų apylinkės ar apygardos vietos kampo maišelį “atrasti” nuomonę, kad reikia balsuoti už konkretų žmogų ir jėgą…

Dar!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą