BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kai vaikų panosėje suaugusių žaidimai

Esu vienos žavios ir smagios mergaitės tėtis ir kaip daugelis tėvų rūpinuosi, kad mano dukra augtų teisingoje aplinkoje, teisingai elgtųsi ir įgautų visas būtinas žinias, kad “išliktų” šiame spalvotame gyvenimo paveiksle.

Suprantama, kartu sprendžiame uždavinius, nes ji dar tik ruošiasi į pirmą klasę, tad žaidimo forma jai padeda tobulėti, o ir tėtis nepervargsta nuo klausimų kodėl čia taip, kodėl čia anaip ir kodėl ne kitaip. Tad pasismagindami vos keliasdešimt minučių, kurios trunka trumpiau arba ilgiau dėl dukros dėmesio. Jei matau, kad ji jau pavargusi, tada viską metam į šoną ir lekiam į kiemą paspardyti ar pamėtyti kamuolio.

Suprantama, kad ir kaip visi vaikai, mano dukra mėgsta žaisti ne tik realius žaidimus, bet ir kompiuterius. Jai labai patinka būti dizainere ir stiliste, rengti bei dažyti modelius žaidime, kuriuos susiranda tokiam portale pavadinimu, kurio dėl reklamos sakyti nenoriu. Ji ten labai smagiai žaidžia, kartą ji paprašė pagalbos, prisėdau ir netikėtai sau atradau keistą sutapimą. To žaidimų portalo sąraše, kuriame buvo ir vaikiški žaidimai atkreipiau dėmesį į užrašą “suaugusiems” ir kas keisčiausia, kad žaidimai suaugusiems yra patalpinti iškart po žaidimų vaikams, nors be jų yra labai daug kategorijų, nuo strateginių iki ūkininkavimo ar sporto mėgėjams skirtų.

Pamatęs pagalvojau, suaugę spausdami mygtukus daro klaidų, bet kai žaidžia vaikas, tikimybė, kad vaikas paspaus būtent mygtuką suaugusiems - didesnė nei, kad nepaspaus.

Viena mamyčių atstovė uždraudė žodį Lietuvoje “pimpačkiukas”, nes apie jį greičiausiai galvojo kaip mama (kiekvienas matuoja pagal savo sugedimo laipsnį), ko aš nebūčiau daręs, nes aš norėčiau uždrausti vaikų žaidimų erdvėje mygtukus, kurie turi užrašą - “suaugusiems”, kad jie nebūtų vaikų panosėje, šalia mygtuko “žaidimai vaikams”.

Ne žodžiai žaloja mūsų vaikus, bet mūsų elgesys, tik atsispirti nuo “slapto” mygtuko paspaudimo, greičiausiai, nepajėgia dauguma vaikų.

Kodėl vaikai, kurie dar nėra pilnai susipažinę su žmogaus anatomija, “pieskele” ir “kuokele” turėtų būti iškart pažindinami su suaugusių veiksmais ir žaidimais, kurie, kai kuriems suaugusiems veide palieka raudonį…

Po tokių atradimų pradėjau vaiką mokyti ir pažindinti kaip reikia elgtis su wordu ir excel programomis, kad jai, ateityje, netektų raudonuoti ne dėl nepadorių žaidimų, bet dėl trūkstamų ir reikalingų žinių.

Tikras rakshtys ;)

Atraskite sau:

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą