Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2018-10-25

Skolų našta. Bankrotas fiziniam asmeniui

Publikuota: Asmeninė, Buitis

Įsiskolinimų našta nėra svetima daugeliui lietuvių. Vieni skolinasi ir sėkmingai vysto verslą ar kuria šeimą turėdamas būstą, kiti gi, “brenda” vis giliau į skolų liūną manydami, kad kada nors, jiems turėtų pagerėti. Deja, bet naiviems skolininkams, ankščiau ar vėliau tenka prisiimti atsakomybę, kuri atvirkščiai, vietoj sumažėjusios skolos, ją padidina dar labiau.

Žinoma, finansiniai sunkumai neaplenkia ir šeimų, kurios patikėjo sėkme, kad gali įsigyti turtą ar daiktą ir jį išlaikyti be rūpesčių. Bet ekonominiai mūsų šalies vingiai yra sėkminga ne visiems. Vienus lydi sėkmė, jiems sekasi, o kitiems, “likimo pirštas” parodo jų padėtį - finansinę krizę.

Skolų našta

Taip nutiko ir 2008 metų pabaigoje, Vyriausybei paskelbus apie krizę Lietuvoje. Iki to momento, daugelis įmonių ir fizinių asmenų, iš bankų galėjo gauti paskolą vos ne per kelis vizitus. Skolinosi kone visi. Suprantama, įmonės skolinosi didelėmis sumomis, buvo ir tokių individualių asmenų, kurie taip pat pasiskolino nemažą pinigų sumą iš banko ar tokio pat fizinio asmens. Deja, bet skolinimosi smagumas, po krizės paskelbimo baigėsi. Skolininkai nežinojo kaip verstis susitraukusioje Lietuvos ekonomikoje, bankai ieškojo būdų, kaip atgauti paskolintus pinigus iš skolininkų. Prasidėjo išieškojimo procesai antstolių pagalba.

Kaip dirba antstoliai Lietuvoje, nereikia pristatinėti niekam. Kas žino tai iš savo asmeninės patirties, o kas matė, kaip jų giminaičiams augo skolos į pašto dėžutę įkritus antstolių vykdomajam raštui. Taip, tai buvo košmaro pradžia, kurį lydėjo dar keistesni dalykai. Antstoliams pradėjus išieškojimo procesus, į gatves buvo iškeliami ne tik seneliai, bet ir daugelis šeimų su vaikai, kurios krizės laikotarpiu nesugebėjo gražinti skolų ir vykdyti savo įsipareigojimų bankams. Situacija tapo teisiškai nevaldoma, gatvėje atsidūrė daugybė žmonių ir bėda ta, kad jų skolos neišnyko, bet kone patrigubėjo. Taip dirbo skolų išieškojimo tarnybos, kurioms krizė tapo “tramplynu” į auksinį verslą.

Valstybė, matydamas beviltiška situaciją pažeidžiamų asmenų gyvenime, kad jie nesugeba susitvarkyti su skolų našta, 2012 metais, Seimui pateikė projektą, kuris turėjo apsaugoti finansinių sunkumų ir didelių skolų naštą turinčių fizinius asmenis, šeimas. Tai buvo bankrotas fiziniam asmeniui, kurių skola, 25 kartus viršija minimalų Valstybės nustatytą mėnesinį atlyginimą. Projektas vadinasi “Fizinio asmens bankroto įstatymas”, kuris, Seimui patvirtinus įsigaliojo 2013 metų gegužės mėnesį.

Nors į gatves buvo išvaryta labai daug skolingų lietuvių, įsiteisėjus įstatymui, daugelis suskubo taisyti susidariusią padėti. Vieni tikėjosi sąžiningos Valstybės pagalbos, kiti gi, planavo sukčiavimo planus, kai prisiskolinę dideles suma norėdavo lengvai atsikratyti atsakomybės ir bankrutuoti. Įstatymas yra numatęs, kas gali skelbti bankrotą ir sąrašą nėra nesąžiningų asmenų, kurių tikslas - užvaldyti svetimą turtą išvengiant atsakomybės. Sąžiningi asmenys suskubo ieškoti teisininkų, kurie galėtų padėti apsaugoti asmeninį gyvenimą, kreditorių persekiojimą ir patartų, kaip elgtis norint bankrutuoti.

Viena iš pirmųjų teisines paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje, kurie pirmi ir pirmam fiziniam asmeniui padėjo paskelbti bankrotą yra UAB “Centrinis bankroto centras LT”. Jų dėka, iki šiol bankrutuoti nusprendę asmenys naudojasi Valstybės suteikta pagalba, bankrutuoja ir yra apsaugoti nuo bet kokių finansinių išieškojimų.

Bankroto procesas fiziniam asmeniui ar net šeimai yra skelbiamas ir įtvirtinamas teismo nutartimi. Tam, kad bankroto procesas prasidėtų, fiziniam asmeniui tik noro nepakanka. Pirma privaloma surinkti kuo daugiau pažymų iš įvairių institucijų, kurios galėtų patvirtinti Jūsų esamą šeimos padėtį, vedę/nevevedę. Pažymos apie darbines pajamas, išrašai iš SODROS, bankinių sąskaitų, registrų centro ir kitų institucijų. Teisinė įmonė UAB “Centrinis bankroto biuras LT”, peržiūrėjusi pateiktus dokumentus nustatys, ar esate sąžiningai norintys bankrutuoti ir atstatyti savo mokumą, ar turite tam tikrų klastingų planų. Paruoštus dokumentus, įmonė perduoda teismui. Teismui priėmus teigiamą bankrutuojančių asmenų nutartį, nutartyje yra nurodomas ir bankroto proceso administratorius. UAB “Centrinis bankroto biuras LT” ir jos vadovas Vidmantas Švažas, bankrotų administravimo paslaugas teikia jau 15 metų. Todėl kompetencija abejoti neverta.

Jei gyvenime susidūrėte su finansiniais sunkumais, turite didelę finansinę naštą ir ieškote teisinių būdų išspręsti šį klausima lengviau, tai galite padaryti įstatymiškai, per 3 bankroto proceso metus. Procesinius dokumentus padės paruošti UAB “Centrinis bankroto biuras LT”, nemokamai pakonsultuos ir patars kaip elgtis esamoje situacijoje ir kaip pasielgti naudingiau. Bankroto asmeniui kaina kitokia, nei šeimai. Šeima gali skelbti bankrotą kaip vienas asmuo, atminkite, tai yra pigiau, nei bankrotas atskirai.

Įmonės kontaktai ir konsultacijai:

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

El. paštas. centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Interneto puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info

Dirbame visoje LIETUVOJE

Adresas:

Vilniuje: A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.

Patiko (5)


Atgal į: Skolų našta. Bankrotas fiziniam asmeniui